מאמינים ועושים

אנחנו מאמינים

אנחנו מכוונים לחיות ולפעול מתוך מודעות, אהבה, שמחה, חמלה ואכפתיות.

אנחנו מכוונים לקבל את הרגשות כולם וללמוד מכולם על עצמנו – גם מפחד, אשמה וכעס.

 

אנחנו מאמינים כי רק קבלה מלאה של המקום בו אנחנו נמצאים יכולה לאפשר התפתחות.

אנחנו מאמינים שלמידה אמיתית, למידה מתמשכת שבה צומחים ומתפתחים כל יום מחדש, הינה דרך חיים.

אנחנו מאמינים שאנשים שדרך חיים זו מתאימה להם, ימצאו בבית החיבוקים מקום טוב לקחת בה חלק, ולתרום ליצירת חברה מחודשת בה אנשים פועלים ממקומות אמיתיים ונקיים.

אנחנו עושים

יש אצלנו‏ אמירה, כי הדבר הטוב ביותר שניתן לעשות עם הילדים, הוא לא להפריע להם להתפתח.

 

ביום-יום בגן, אנחנו רוצים להיפגש עם הילדים במקום המאפשר להם לבטא את כל מה שטמון בתוכם: אהבה, פחד, סקרנות, כעס, מצוקה, יצירתיות, דמיון, שמחה, תסכול, אושר, עצב, צחוק, בכי, תוקפנות ועוד.

כל מה שטמון בתוכם כולל גם דברים שמשמחים אותנו למצוא, וגם דברים שנחשבים פחות מקובלים לבטא.

אנחנו רוצים לראות ולקבל את כל מה שיש בתוכם. גם את מה שקשה לנו לקבל לפעמים.

 

בשביל שנוכל לקבל את הילדים בצורה מלאה, אנחנו צריכים קודם כול לקבל את עצמנו.

כדוגמה, איך נדע “מה לעשות” עם תוקפנות של הילדים אם אנחנו לא יודעים להתמודד בצורה בריאה עם התוקפנות שלנו? ולכן אנו, צוות הגן, מגיעים כל יום בשביל ללמוד ביחד עם הילדים כל רגע ורגע.

בבית החיבוקים אנחנו מכוונים לתת מקום לביטוי בריא לכל קשת הרגשות. אנחנו רואים כי רגש שלא מקבל מקום, יקבל ביטוי פחות בריא בהמשך.

 

אנחנו רואים במפגש עם הילדים הזדמנות ללמידה, כי הילדים יכולים להיות המורים המוצלחים ביותר עבורנו. הם משקפים בצורה הטובה ביותר את הרגשות והמחשבות שלנו ובין השאר, תפקידנו לשקף להם את עצמם.

ההבנה כי החוויות עם הילדים, כמו כל שאר החוויות בחיים, רק משקפות לנו את מה שכבר נמצא בתוכנו, היא הבסיס בשביל לפנות מקום לעבודה עצמית. בעזרת זה, נוכל להיות מודל בעבור הילדים, ונוכל להיות נוכחים בצורה נקייה ומלאה.

 

אנחנו שמים דגש משמעותי על העבודה העצמית, ההסתכלות האישית פנימה ועל התבוננות ברגשות וזאת גם עם אנשי הצוות, גם עם הילדים ואולי הכי חשוב – עם ההורים.

בעבודה הרציפה עם ההורים נכוון ליצור שיתוף פעולה דומה, בו הצדדים לומדים מה המציאות משקפת להם בתוכם עצמם, במיוחד בהקשר של הילדים, אך לא רק. במפגשי ההורים השבועיים אנחנו עושים זאת עם הנחיה.

לקריאת המסמך השלם “מי אנחנו” – לחצו כאן!